ECHOOO

Zajímavosti a záhady kolem nás

Středa, 29.08.2007

Dlouhé lebky - tohle nebyl Homo sapiens! - Archeologie
pridej.cz

V muzeu v peruánském Paracasu mají staré lebky neobvyklého tvaru. Jde o deformované lebky Indiánů, dosud neznámý lidský druh nebo...?

Poměrně dlouho se předpokládalo, že jedinými původními obyvateli Ameriky byli Indiáni, vyznačující se poměrně malými silnými postavami, rovnými, černými vlasy a kulatým tvarem lebky. V roce 1862 však byly v Paracasu (Peru) objeveny a také vůbec poprvé popsány mumie tamějších obyvatel, které tomuto univerzálnímu popisu naprosto neodpovídaly. Byly zřetelně vyšší a jejich vlasy byly jemné, kučeravé a světle hnědé, místy dokonce doslova plavé. Mumie z Paracasu byly pomocí metody C14 datovány přibližně do 3. století př. n. l. a naprosto se vymykají ustáleným představám o vzhledu předkolumbovských obyvatel Ameriky. "Indiáni" z Paracasu se totiž i rysy obličeje spíše blíží podobě bílých Evropanů než například amazonským Indiánům. Krom toho se našly lebky absolutně odlišné, které nelze přiřadit k jakékoliv rase, žijící na Zemi. Tyto lebky mají velmi protáhlý tvar, kterým se zcela zásadně odlišují od lebek našeho druhu.

”

Není to rekonstrukce, jsou to skutečné lebky, nacházejí se v muzeu v Paracasu (Peru). Vědci mají po ruce vysvětlení, že některé indiánské i africké kmeny úmyslně deformovaly lebky svých malých dětí k dosažení protáhlejšího tvaru, případně plochého čela a podobně. Dalo by se to tak jistě pochopit, lidé se sami na různých místech světa různě deformovali, mnohdy značně drastickým způsobem. Koneckonců to trvá dodnes, přinejmenším v módě náušnic a jiného propichování těla, ale — když se na tyto lebky podíváte pozorněji, nemůžete přehlédnout, že jejich protáhlý tvar není pouhou deformací.
Ty lebky mají skutečně větší objem!
 
Patřily ty lebky vůbec lidem druhu Homo Sapiens? Co v nich bylo za mozek? Domnívám se, že povrchní vysvětlení by nemělo vědě stačit a měla by se tím zabývat podrobněji, není přece tak těžké změřit vnitřní objem mozkovny a porovnat s průměrem dnešních lidí. Abychom se nedivili — objem mozku těchto lebek může být (odhadem) až o 50% větší než náš!

”

A takhle vypadají lebky vystavené v muzeu v Paracasu.

”

Podobné články: Hvězdné dítě (Starchild): byl to potomek mimozemšťana? (28. 1. 2010)


Ohodnoťte příspěvek 0 0

pridej.cz Přidat.eu záložku!
Autor: frohlich Autor 29. srpna 2007, 16:55

Komentáře

(svizel - Mail - WWW) Vloženo 13.01.2010, 16:25:41
zajimave

(Nick - Mail - WWW) Vloženo 09.09.2009, 14:23:56
hustyPřidání komentáře...
Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text: