ECHOOO

Zajímavosti a záhady kolem nás

Neděle, 7.02.2010

Neslavné práce slavných - Společnost
pridej.cz
 
Většina z nás se nenarodí se stříbrnou lžičkou v ústech a nečurá do zlatých nočníků. I hvězdy musí nějak začínat a jejich cesta za kariérou není vždy snadná. Představíme si šest celebrit z hudebního a filmového průmyslu a seznámíme se s tím, čím si tyto hvězdy musely projít na počátku své kariéry, než konečně zabodovaly.

Neúplatný mlékař: Thomas Sean Connery
Povolání: mlékař, bagrista, model
Sean Connery (*1930), hrdý Skot, je hvězdou mnoha filmů nejen o agentu 007 Jamesi Bondovi. Jeho otci Seanovi, který je dělníkem v továrně, a matce uklízečce se jistě nesnilo o tom, že jejich syn v roce 1987 získá sošku Oscara za mužskou vedlejší roli ve filmu „Neúplatní".
Sean Connery
Rozváží mléko i sex
Sean se začíná živit sám už v rané pubertě. Vstává ještě za tmy a za rozbřesku si vyzvedne bednu mléka u místního mlékaře a na svém starém kole tyto láhve rozváží do nedalekého sousedství. Tato práce mu jde skvěle až do doby, než se zamiluje do místní krásky Abigale. Ta žije v předposledním domě ulice, kam Sean dopravuje čerstvé mléko. Vždy v pět ráno zazvoní, aby mohl své lásce osobně předat láhev mléka. Jenže Abigale je 24 let a je už tři roky vdaná za místního policistu. Tento muž zákona s jednoho dne vrátí ze služby o trošku dřív a načapá svou ženu s mladým mlékařem ve své posteli. Okamžitě vytáhne ze skříně kulovnici a střílí za utíkajícím a kalhoty si natahujícím mladíkem.
Bagrista i leštič rakví
Sean pak odchází ke královskému námořnictvu. Odtud je ale propuštěn ze zdravotních důvodů, a to kvůli vředu na dvanáctníku. Po návratu ze služby vystřídá ještě několik povolání. Je bagristou, který hloubí příkopy, řidičem náklaďáku, ale i leštičem rakví či plavčíkem na plovárně. Na přelomu 40. a 50. let se konečně uchytí jako model a počátkem 50. let získává třetí místo v soutěži o nejkrásnějšího muže Mr. Universe. K filmové kariéře už chybí jen krůček...

Valící se vrátný: Michael Philip Jagger
Povolání: vrátný v psychiatrické léčebně
V pondělí 26. července 1943 se ve středostavovské rodině v anglickém městě Livingstone narodí chlapec. Jeho otec Basil Fanshawe Jagger (1913 — 2006), je stejně jako dědeček učitelem. Tím by se měl stát i malý Michael, ale osud tomu chce jinak.
Bere 600 korun měsíčně
Dávno předtím, než při pohledu na řádícího Micka Jaggera na pódiu budou omdlévat fanynky, se tento rockový uragán živí, jak s edá. Konečně s emu podaří sehnat stálejší místo — stane se vrátným v psychiatrické léčebně v Londýně. Jeho plat činí sice jen 4 libry a 10 šilinků týdně, což dělá v přepočtu necelých 600 korun za měsíc, ale je to lepší než nic.
Koledy s pohlavními orgány
Mickovy nová práce vyhovuje. Cítí se mezi duševně nemocnými pacienty velmi dobře. Sám později říká: „Připadal jsem si jako mezi svými a často jsem přemítal, jestli je blázinec venku nebo uvnitř." Občas, když má noční službu příjemný a vstřícný personál, secvičuje Jagger s pacienty vánoční písně, do nichž tajně dodává své vlastní texty. Při besídce se pak posluchači nestačí divit, když sbor pacientů předvádí své koledy a v písni Jingle Bells zazní slova o sexu a pohlavních orgánech. Mick se může umlátit smíchy. Vedení léčebny je ale nadšeno mnohem méně a pro tento žertík nemá pochopení. Budoucí roková hvězda Mick Jagger je propuštěn a konečně se může věnovat hudbě na plný úvazek.
Kamarád ze základky
Roku 1960 pak náhodně potkává svého bývalého spolužáka ze základní školy Wentworth v Dartfordu Keitha Richardse (* 1943). Mladíci zjistí, že oba milují stejnou hudbu, a pak založení jedné z nejslavnějších rockových kapel na světě zbývá vymyslet jen jméno. Co říkáte třeba na Rolling Stones?
 

Rolling Stones — Angie
 
Nesmiřitelný kopáč: Clint Eastwood
Povolání: kopáč bazénů, dřevorubec, obsluha čerpací stanice
Otec Clinta Eastwooda (*1930) je slévačem, matka Margareth Ruth dělnice, proto se často stěhují za prací. Clint se narodí v San Francisku v Kalifornii. Při narození začnou sestřičky v porodnici říkat budoucí megahvězdě Samson. To proto, že novorozený Clint váží přes 5,5 kilogramu! O 62 let později získává sošku Oscara za režii filmu Nesmiřitelní.
Spousta castingů, peníze žádné
Herec a režisér Clint Eastwood, který je představitelem filmových drsných westernových pistolníků a detektivů s „nestandardním průběhem vyšetřování", má dnes za sebou několik Oscarů. Ani z Clinta se ovšem hvězda nestane ze dne na den. Absolvuje spoustu castingů, ale ty vám nikdo platit nebude. Proto se Clint musí porozhlédnout i po práci a brát takřka cokoli.
Clint Eastwood

Kokain až do domu
Eastwood se snaží uchytit u filmu. O nevýrazného mladíka ale nemá nikdo zájem, a proto si musí vydělávat na stravu a nájem holýma rukama. Cítí příležitost kopat bazény pro hollywoodské boháče a celebrity. Člověk nikdy neví, jestli tam třeba nepadne do oka vlivnému producentovi nebo slavnému režisérovi. Je svědkem manželských hádek a scének, odkopnutých milenek a na vlastní oči vidí, jak se dodává celebritám kokain až do domu.
Mlátit gigola se nevyplácí
Clint je rozhodnutý hledět si svého. Když ale kope jámu pro bazén jedné hollywoodské hvězdičce, zaslechne v domě ženský křik. Vběhne dovnitř a vidí tam nahého muže, který fackuje ženu. Eastwood neváhá, vrazí muži pěstí a pak ho ještě shodí z točitého schodiště. Výsledkem jsou jen naražená žebra a podmínka u soudu pro Eastwooda! Zažalovala ho žena, které přerušil její masochistickou rozkoš. Muž, který ji fackoval, byl totiž najatý gigolo a byla to od něj jen čistě profesionální práce.
Herec se zkušeností dřevorubce
Eastwood dostává padáka a protlouká se, jak se dá. Než si ho ale všimnou lidi od filmu, čeká ho ještě několik méně atraktivních povolání, než je herec. Musí se protloukat jako dělník v letecké továrně, dřevorubec i jako obsluha čerpací stanice. Dnes už pije svůj oblíbený drink u svého bazénu a je důkazem toho, že není důležité, jak začnete, ale jak skončíte.
 
Whoopi v akci: Whoopi Goldberg
Povolání: vizážistka mrtvol
Svérázná americká komička Whoopi Goldberg, která získává Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu "Duch", nadšeně ječí a přebírá si pozlacenou sošku. Konečně je pevně usazena mezi hollywoodskými herečkami a nikdo o jejím talentu nepochybuje. Málokdo ale ví, co tato Afroameričanka s prořízlou pusou dělala předtím, než zazářila na filmovém nebi.
Ani funebráci by o ni nestáli
Whoopi GoldbergCaryn Elaine Johnson (*1955), což je rodné jméno Whoopi Goldberg, musí coby nehezké dítě tmavé pleti po celé dětství snášet posměšky a ústrky svých vrstevníků. Často slýchává, že je tak ošklivá, že by ji nevzali ani k funebrákům, ale Whoopi s humorem sobě vlastním si najde místo právě u pohřební služby! Začne tu pracovat jako vizážistka nebožtíků. To znamená, že musí dát správný make-up mrtvým, aby při pohřbu mohli pozůstalí vzpomínat jen na to krásné, co se svým zesnulým příbuzným zažili.
Mrtví běloši jsou stejní
Jednou si dá na své práci tak záležet, že je se svým dílem dokonale spokojena. Bohužel, méně spokojeni jsou už příbuzní zesnulého, kteří se podívají při pohřbu do rakve. Jejich tatínek je sice pěkně nalíčený, ale bohužel ne jako muž, ale jako žena! A tomu všemu Whoopi ještě nasadí korunu, když rozhořčeným pozůstalým řekne: „A jak jsem to měla poznat? Vy bílí, když jste mrtví, vypadáte všichni stejně!"
Šanci jí dal Spielberg
Než se dostane Whoopi Goldberg k prvním filmovým televizním rolím, vystřídá spoustu zaměstnání, za něž by se nemusel stydět kdejaký muž. Je zednicí, popelářkou a pracuje jako pomocná síla. V drsném New Yorku to nemá snadné ani budoucí hvězda, která si nyní užívá v klíně luxusu a bohatství. K tomu jí pomůže trocha štěstí. Při jednom z mnoha castingů si jí všimne režisér Steven Spielberg (*1946) a obsadí ji do svého nového filmu "Purpurová barva".
 
Proslaví se jako „panna": Madonna Louise Veronica Ciccone
Povolání: prodavačka koblih
Krátce po sedmé hodině večer se v sobotu 16. srpna 1958 narodí v rodině Itala Silvia Cicconeho a francouzské Kanaďanky Madonny Louisy Fortinové Louise Veronica Ciccone jako třetí z šesti dětí . Když je Louise Veronice 13 let, matka jí umírá na rakovinu prsu a její otec se ožení s domácí hospodyní Joanou Gustafsonovou. Tu ale Madonna, jak ji později bude znát celý svět, bytostně nesnáší.
Koblihová inovace
V New Yorku na náměstí Times Square je prodejna s koblihami Donuts Dunkin a vedoucí směny má problém. Jedna z jeho podřízených servírek žádá, aby se do koblih jako výplň přidávalo želé. Louise Veronica je přesvědčena, že tato inovace bude mít úspěch. Jenže v kuchyni o tom nechtějí ani slyšet. Výrobky Donuts Dunkin mají svou tradici a zákazník prý neočekává, že uvnitř tohoto pečiva najde nějaké želé.
Chci želé, chci a chci!
Slečna Ciccone se cítí dotčená, že šéfové nemají o její inovaci zájem, a je rozhodnutá je přesvědčit za každou cenu. Za své peníze nakoupí několik kilo želé a už se ho chystá cpát do těsta, když ji v poslední chvíli zarazí šéf směny. Začne hádka, která vyústí do nadávek a rozbíjení talířů. Samozřejmě, že budoucí popová ikona si to nenechá líbit a odchází.
Celebrita přes noc
Zpěvačka Madonna s prosadí na žebříčky amerických i britských hitparád hitem „Like a Virgin" (česky Jako panna) a z neznámé holky je přes noc světová celebrita. Když se Madonna později proslaví, napadne šéfy Donuts Dunkin tuto historku vytáhnout na svět a přiživit se na slávě začínající zpěvačky. Svolají tiskovou konferenci, kde s ezmíní o nápadu Madonny na koblihy s želé a dají přítomným novinářům ochutnat. Bohužel, v médiích zní jako jeden hlas, že Donuts Dunkin se želé je stejně nechutné jako Madonnin zpěv.
Madonna — Like A Virgin 
 
Ozzy miluje hovězí: Ozzy Osbourne
Povolání: pracovník na jatkách
John Michael Osbourne, kterého zná celý svět jako „Ozzyho", je zpěvákem heavy metalové kapely Black Sabbath. Když s ním jeho nahrávací společnost chce podepsat smlouvu, musí si zástupci firmy odskočit na záchod, protože s jim udělá nevolno. Ozzy OsbourneZ čeho? Ozzy se během řeči jen tak zakousne do hlavy holubice. Na pódiích pak běžně kouše různou havěť a pověstné je odkusování hlavy netopýra. Kde k tomu ten „magor" asi přišel?
Svačina na jatkách
Než se John Osbourne stane hvězdou první velikosti a než začne stříkat krev po svých fanoušcích, pracoval na jatkách. Mezi jeho bývalými kolegy, kteří s ním mají tu čest pracovat, se vypráví spousta historek o Ozzyho „lásce" k syrovému masu. Údajně si s sebou nenosí žádnou svačinu a nikdo ho jaktěživ nevidí zajít si na oběd. Ozzy se jen směje. „Proč mám utrácet, když je tady všude jídla dost?" S chutí se zakousne do čerstvě poraženého hovězího, usrkne si z býčích pohlavních žláz a pro pobavení svých kolegů si omotá střeva jatečního dobytka kolem těla a předvádí šílený tanec.
Dyslektik o práci nezavadí
Jako dyslektik, který trpí poruchou učení, na jinou práci nenarazí, přesto odmítá svému zaměstnavateli slíbit, že nechá hovězí produkty na pokoji. Nakonec dostává výpověď, ale odmítá to vzít na vědomí. Z jatek ho musí vyvést až policejní doprovod. Ozzy Osbourne nemůže sehnat pořádnou práci. Na vině je jeho „excentrická osobnost", kvůli čemuž se jen těžko zařazuje do kolektivu, natož aby byl oblíben.
Vyhazov za drogy
Tento nezkrotný mladík se nakonec stane hvězdou nové hudební skupiny Black Sabbath, která se díky němu stane světově proslulou. Jenže i na členy kapely je Ozzy trochu silná káva a v roce 1979 je vyhozen. Důvod? Údajně příliš mnoho drog.
 
Věděli jste, že...
... herec Jason Lee (*1970), hvězda sitcomu „Jmenuji se Earl", kde hraje postavu nenapravitelného nešiky, je původně velmi šikovný skateboardista, který prováděl velmi odvážné kousky? Po nabídce k natáčení ovšem skate pověsí na hřebík.
... Marlon Brando (1924 — 2004) je zase vyloučen z vojenské akademie kvůli svému chování? Než dostane příležitost u filmu, živí se jako noční hlídač.
... představitel hrdinů milostných romantických komedií (například „Jak ztratit kluka v deseti dnech") Matthew McConaughey (*1969) se musí živit při výměnném studijním pobytu v Austrálii velmi neromantickou prací? Odklízí totiž lopatou kuřecí trus z drůbeží farmy.
... skotský zpěvák Rod Stuart (*1945) se živil jako hrobník?
... první práce Orlanda Blooma (*1977) byl úklid hliněných terčů na střelnici?
... sympatický zločinec z filmu „Bonnie a Clyde" Warren Beatty (*1937) se zase živil jako deratizátor a odchytával hlodavce?
... americký herec Brad Pitt (*1963) chodil po ulici jako obrovské reklamní kuře?
... americký herec Christopher Walken (*1943) nějakou dobu vystupoval v cirkuse, kde krotil lvy?

Zdroj: Epocha, 3/2010


Ohodnoťte příspěvek 0 0

pridej.cz Přidat.eu záložku!
Autor: frohlich Autor 7. února 2010, 15:42

Komentáře

Děkuji (Autor - Mail - WWW) Vloženo 07.02.2010, 19:31:56
Zuziku za chválu a jsem rád že sis početla :-) Neboj, jak bude něco nového, dám ti ECHOOO! Měj se krásně :-*

(Zuzii - Mail - WWW) Vloženo 07.02.2010, 18:29:40
To je hoodne zajimavy clanek Pavli! Povedl se ti! Doufam, ze v tom hodlas pokracovat a zaradis me jako \"pravidelne\" odberatele. :)
P.S. kdyz S. Connery prebiral prvniho Oscara, tak jsem klubala na svet. Ten cas ale leti :DPřidání komentáře...
Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text: