ECHOOO

Zajímavosti a záhady kolem nás

Sobota, 20.02.2010

Kevin Rudd, Australan - Společnost
pridej.cz
 
Citace z „domnělého" projevu australského předsedy vlády Kevina Michaela Rudda (* 21. 9. 1957, Nambour, Queensland, Austrálie), lídra australské Labouristické strany, k muslimům přistěhovalým do Austrálie, kteří nadále vyznávají právo Sharia.

Muslimové, kteří chtějí žít podle islámského práva Sharia, byli vyzváni, aby opustili Austrálii, čímž se vláda zaměřila na radikály ve snaze odvrátit možné teroristické útoky. Rudd sám pak rozhněval některé australské muslimy prohlášením, že podporoval špionážní agentury ve sledování národnostních menšin. Cituji:
Kevin Rudd, australský předseda vlády
„Přistěhovalci, ne Australané, se musí přizpůsobit. Přijměte to, nebo odejděte. Jsem unavený obavami tohoto národa z toho, zda nejsme ohroženi nějakými jedinci či jejich kulturou. Od teroristického útoku na Bali jsme u většiny Australanů zaznamenali nárůst vlastenectví. Naše kultura se vyvíjela během více než dvou století bojů, pokoušení a vítězství milionů mužů a žen, kteří usilovali o svobodu. Mluvíme převážně anglicky, ne španělsky, libanonsky, arabsky, čínsky, japonsky, rusky, nebo jakkoli jinak. Tudíž pokud se chcete stát součástí naší společnosti, naučte se jazyk! Většina Australanů věří v Boha. Není to žádný politický pravicový nátlak, ale prostý fakt, neboť právě křesťanští muži a ženy založili tento stát na křesťanských principech, což je jasně zdokumentováno. A je jistě vhodné, aby to bylo vyobrazeno na stěnách našich škol. Pokud vás náš Bůh obtěžuje, navrhuji vám, abyste uvažovali o jiné části světa jako svém domově, neboť Bůh je součástí naší kultury. Vaši víru můžeme akceptovat, a nebudeme se ptát proč. Vše, co žádáme je, abyste vy akceptovali tu naši a žili s námi v souladu a pokojném soužití.
Tohle je naše země, naše půda a náš způsob života. Dáme vám veškerou příležitost k tomu, abyste toho všeho mohli užívat. Ale jakmile jste si začali stěžovat, naříkat a remcat o naší vlajce, našich závazcích, naší křesťanské víře nebo našem způsobu života, velmi vám doporučuji využít další přednosti naší skvělé australské svobody — právu odejít.
Pokud jste nešťastní, odejděte. Nenutili jsme vás sem přijít.
Požádali jste, abyste tu mohli být. Tak přijměte zemi, která přijala vás."

Kevin jako James BondPolovina internetové komunity dá ruku do ohně za to, že tento projev australského ministerského předsedy je autentický a skutečně byl pronesen. Druhá polovina je přesvědčena, že se jedná zaručeně o HOAX. Nejspíše mají druzí jmenovaní pravdu, ale to v tuto chvíli není až tak podstatné. Pravdou je, že s obsahem nelze než souhlasit. Byl-li ten projev pronesen, má Kevin Rudd můj respekt. Ten člověk by měl řídit Evropu! A jeho slova by měla být vytesána do kamene.  

Neupíráme muslimům právo žít podle svých zvyků a tradic (ať už jsou jakékoliv a nám se zdají nekulturní a barbarské). To klidně mohou — ale ve svých, historicky vzniklých muslimských zemích. Naše, tj. euro-americká civilizace, stojící na židovsko-křesťanských základech, má rovněž to samé právo na existenci a život podle vlastního uvážení. Čistě teoreticky — představte si následující situaci. Do Saúdské Arábie se z několika zemí Evropské unie za prací odstěhuje skupina odborníků na těžbu a zpracování ropy. Vezmou s sebou i své rodiny, za čas pozvou další přátele a známé. Protože jsou věřící křesťané, jejich práce je dobře živí a nouzí netrpí, rozhodnou se, že si v Rijádu vybudují katolický kostel a zřídí farnost. Blíží se Vánoce, tak si v místním arabském tisku zaplatí oznámení s pozvánkou na půlnoční mši pro všechny ostatní křesťany v tu chvíli pobývající na území Saúdů. Také napíší králi Abdalláhovi, že požadují, aby jejich děti, chodící do školy s ostatními arabskými dětmi, směly nosit na krku řetízek s křížkem a před vyučováním se pomodlit „Otče náš...". Dívky teenagerského věku se rády hezky a moderně oblékají, tak proč by nemohly do školy chodit v krátkých minisukních a nalíčené. Na Štědrý den dopoledne se celá křesťanská komunita sjede do zamluvených apartmá v jednom z hotelů v centru Rijádu. Teplota na sluníčku šplhá přes 40°C, nejlepším osvěžením bude určitě příjemná koupel v chladivé vodě čerstvě napuštěného hotelového bazénu. Dámy si obléknou svůdné bikini nebo mikrokiny, za prvé proto, že je opravdu hic a za druhé proto, že chtějí pochytat trochu bronzu a líbit se svým drahým polovičkám. Když se blíží poledne, mají už dost koupání a výskání u bazénu se svými nahými dětmi. Také muži, povalující se na lehátkách a z lahví pijící pivo, se začínají nudit. Což takhle ještě před obědem vyrazit na bazar čili súk a dokoupit nějaký ten chybějící vánoční dárek? A tak si vyjdou jen tak nalehko, šortky, kraťasy, plážové boty, ženy s lehkými průsvitnými halenkami, muži bílá tílka bez rukávů...
Říkáte dost? Že je to jako ve velmi špatném sci-fi? Ano, máte úplnou pravdu. Tohle by se totiž nikdy nestalo. V Saúdské Arábii, ani v žádné jiné zemi, nad kterou se klene půlměsíc a vrcholy minaretů svými špicemi napichují oblaka. Proč asi? Druhá správná odpověď! Ti bezstarostní pokřtění muži a ženy nemají právo se takhle chovat. MUSÍ se přece podřídit zvyklostem a pravidlům svých hostitelů. A myslíte si, že by s nimi o tom místní vláda a úřady vedly diskuse? Pomohly by těm ovečkám Krista stížnosti, požadavky nebo demonstrační pochod v ulicích Mekky? Bingo! — třetí správná odpověď. V lepším případě by byli neprodleně vyhoštěni. Tu horší variantu nebudeme radši ani domýšlet... Ještě nemáme po 22. hodině a Sharia má zatraceně daleko do hebkosti českého "sametu".

Australská vlajka a Australský svaz

Ohodnoťte příspěvek 0 0

pridej.cz Přidat.eu záložku!
Autor: frohlich Autor 20. února 2010, 10:54

Komentáře

Ano (Enigman - Mail - WWW) Vloženo 24.02.2010, 10:37:37
Naprosto souhlasím.Přidání komentáře...
Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text: