ECHOOO

Zajímavosti a záhady kolem nás

Pátek, 19.02.2010

Největší svůdnice na trůnech I. - Historie
pridej.cz

Prodejná žena, na první pohled vynikající krásou, už má za noc šestého klienta. Ostatní kurtizány zuří. Přebírá jim klienty, dary i peníze od nich. Nastává ovšem ráno... a krasavice najednou spěchá. Shání svoji drahou róbu a rychle se upravuje. Něco tady nehraje...

O milenkách králů se mluví velice často. Jenže prostopášnice se najdou i mezi ženami, v jejichž žilách kolovala modrá krev! Kvůli společenské prestiži ale musely vše tajit. Není divu, že jejich milostné aférky jsou dodnes obestřeny stydlivým tajemstvím. Podíváme se na pikantní detaily z královských ložnic.
Valeria Messalina: Zhýralá císařovna
Byla třetí ženou římského císaře Claudia.
Žila: 17/20-48.
Milenci: pravidelných několik desítek, náhodných pravděpodobně stovky.
Zajímavost: s jedním milencem se pokusila o státní převrat.
Nádherná žena, už od pohledu vznešená, se k ránu plíží z nevěstince zpět do královského paláce. Mezi prodejnými ženami působí opravdu nepatřičně. 
Valeria Messalina
Prostitutky mají laciná líčidla, křiklavě červené rty, nevydařené příčesky a vrásky z únavy. Ona má pleť hebkou jako samet, ošetřenou vonnými oleji, bohaté lesklé vlasy a krásnou róbu. Doufá, že ji bledé svítání skryje, přesto by mohla jít zcela veřejně a za světla. Vždyť stejně všichni vědí, že císařovna Valeria Messalina je posedlá sexem. Špitají si o tom i vrabci na střeše!
Svatba se starcem
Messalina, třetí manželka císaře Claudia (10 př. n. 1. — 54 n. l.), je mocná, krásná a vlivná. Ženicha si podle svého rozhodně nevybrala. Ostatně vdávat se ani nechtěla, jen si užívat. Claudius je její bratranec a je přibližně o 30 let starší než ona. Na to se ale nikdo neptá. Vždyť sňatek má jasný účel — zpevnit a podpořit vazby uvnitř rodiny. Messalina ještě nechce své rozverné choutky vyměnit za manželské lože, ale nakonec ke svatbě bez lásky svolí. Doufá alespoň, že muž jako Claudius už jistě musel nasbírat v ložnicích zkušenosti a dokáže její nemalý apetit uspokojit. Císař ji ale šeredně zklame. Táhne mu už padesátka a na nějaké skotačení nemá vůbec čas a chuť. Manželství považuje za zcela formální. Přesto z něj vzejdou dvě děti — dcera Claudia Octavia (39/40 — 62), budoucí manželka císaře Nerona (37 — 68), a syn Britannicus (41 — 55).
Neschopné milence trestala
Messalina si proto život zařídí po svém a u dvora se najednou začnou objevovat desítky víceméně oficiálních milenců. 
Náhodných známostí má údajně mnohem víc. Hříšná MessalinaDnes se historici domnívají, že trpěla nymfomanií
Dokonce trávila noci v nevěstincích a zaskakovala za prostitutky! Podle historika Plinia staršího (23 — 79) se Messalina vsadí s nejznámější římskou prostitutkou, která z nich uspokojí během noci více mužů. Každý muž pak hodí do mísy peníz. Prostitutka odpadne, když se počet blíží ke dvacítce. Ale Messalina končí až po 25. muži!
Chtěla zavraždit manžela
I kdyby tento příběh byl legendou, jisté ale je, že Messalinin sexuální apetit byl nezdolný. „Své tělo chci dát dobrovolně každému, kdo poctivě přizná, že nechce nic jiného než právě je, každému, kdo neztratí ani vteřinu s mojí duší a srdcem," nechává prý Messalina vyhlásit po Římě. Její chtíč byl neukojitelný. Ale běda muži, který ji nedokáže uspokojit nebo odmítne! Když zatouží po druhém manželovi vlastní matky, Appiu Silanovi (? — 42), jeho odmítnutí ji rozběsní. Marně jí Silanus vysvětluje, že je jejím nevlastním otcem a že by se tak vlastně jednalo o incest. Messalina zuří a nechce slyšet žádné výmluvy. V zášti navede císařova rádce Narcissa, aby Claudiovi namluvil, že ho Silanus chce zabít. Sama pak před císařem prohlásí to samé. A Claudius nechá Silana zabít. Odmítnout císařovnu se nevyplácí...
Atentát na manžela
Mnozí z těch, kteří se Messalině znelíbili, byli popraveni na základě vachrlatých obvinění z vlastizrady, incestu či jiných zločinů. Claudius pro klid v rodině vše velkoryse přehlíží a žije si svůj život. Ale i jeho trpělivost má své meze. V roce 48, kdy proti Messalině její sokyně Agrippina (asi 15 — 59) poštve celý senát, se Messalina provdá za svého milence Gaia Silia, který se kvůli ní rozvede. Messalinu přitom vůbec nezajímá, že je už vdaná — chce se totiž tajně pokusit o státní převrat a vraždu manžela Claudia. Cílem má být korunovace jejího sedmiletého syna Britannika. Celé spiknutí ale vyjde najevo a Claudius nařídí jejich popravu. Messalina si smí vybrat mezi popravou a sebevraždou. Sama si vzít život nedokáže, tak požádá o setnutí jednoho z vojáků.

Messalina 

Valeria Messalina 

Smrt Messaliny 

Messalinina smrt — Victor Biennoury, Museum Grenoble 

Související odkazy: 

Největší svůdnice na trůnech II., Kateřina Veliká (20. 2. 2010)

Největší svůdnice na trůnech III., Alžběta I. Anglická (22. 2. 2010)

Největší svůdnice na trůnech IV., Markéta z Valois (25. 2. 2010) 

Pokračování příště


Ohodnoťte příspěvek 0 0

pridej.cz Přidat.eu záložku!
Autor: frohlich Autor 19. února 2010, 18:18

KomentářePřidání komentáře...
Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text: