ECHOOO

Zajímavosti a záhady kolem nás

Středa, 24.02.2010

Ponorka, která se sama potopila - Záhady WW2
pridej.cz
 
USS Tang patřila k prvním velkým oceánským ponorkám, které během klíčového období války v Pacifiku - v době, kdy americké operační svazy letadlových lodí vyplouvaly na dlouhou a nebezpečnou cestu přes oceán k japonským ostrovům - způsobily katastrofu japonských lodí. Co zapříčinilo potopení této velmi úspěšné ponorky?


Celý příspěvek
Ohodnoťte příspěvek 0 0

pridej.cz Přidat.eu záložku!


Neděle, 21.02.2010

„Lady Be Good": ztracený bombardér - Záhady WW2
pridej.cz
 
Tragický příběh amerického Liberatoru ztraceného v dubnu 1943 po útoku na válečné cíle v Itálii. Letadlo bylo nalezeno zcela náhodou až v roce 1959, ale úplně jinde, než USAF předpokládalo. Co se tehdy přihodilo a jaký byl osud posádky?


Celý příspěvek
Ohodnoťte příspěvek 0 0

pridej.cz Přidat.eu záložku!


Úterý, 26.01.2010

Tajemství německé atomové bomby - Záhady WW2
pridej.cz
 
V srpnu 1945 svrhli Američané atomové bomby na Hirošimu a Nagasaki. Tato strašná zbraň byla výsledkem několikaletého úsilí vědců a řady pokusů v Nevadské poušti. USA tak na konci války získaly monopol na jadernou bombu. Staly se první jadernou velmocí. Jak daleko byli v r. 1945 s vývojem funkční jaderné bomby Němci? Jak by II. světová válka dopadla, kdyby se Hitlerovi a nacistům podařilo dokončit A-bombu dříve, než USA? Naštěstí se tak nestalo a dějiny neznají žádná „kdyby"...


Celý příspěvek
Ohodnoťte příspěvek 0 0

pridej.cz Přidat.eu záložku!