ECHOOO

Zajímavosti a záhady kolem nás

Pondělí, 17.09.2007

Nejemotivnější české psycho - Film
pridej.cz

Zkusili jste někdy popřemýšlet, která horrorová scéna z české (potažmo československé) produkce se vám nejvíce vryla do paměti? Pro mě je to jednoznačné :-) Skoukněte ukázku...

 
Zkusili jste někdy popřemýšlet, která horrorová scéna z české (potažmo československé) produkce se vám nejvíce vryla do paměti? Pro mě to bude jednoznačně jeden z dílů kontroverzního seriálu "30 případů majora Zemana" s titulkem "Studna" (1978), jehož děj se odehrává v roce 1969. Ti mladší nejspíše neviděli, ale střední generace dnešních čtyřicátníků již pamatuje. Byl jsem tehdy kluk a na "Majora Zemana" jsem se dívával s našima. Možná někdo pohrdlivě ohrne nos, ale když odmyslíte ten ideologický balast tehdejší doby (pouze v některých dílech), šlo o velice zdařilé kriminálky, skvělou hudbu (soundtrack) a kvalitní herecké obsazení. Ostatně rovněž režisér Jiří Sequens byl zárukou kvality (další slavné kousky z jeho dílny: "Atentát", "Hříšní lidé města pražského"). No a legendou se stala právě (ale nejen) "Studna".
Víte, kdo hrál tím svým geniálním způsobem postavu šíleného starého Brůny, manželkovraha a synovraha? Tedy toho, co se kýval ze strany na stranu se sekyrou v ruce a přitom se idiotsky usmíval? Byl jím Jaromír Crha (1922 — 1982), herec jihlavského Horáckého divadla a tahle scéna ho proslavila. To kývání se sekyrou byl prý jeho nápad.
 
Jaromír Crha, film Studna

Tak se pojďte podívat na tu legendární hrůznou scénu. Mimochodem — Brůnova syna hrál herec Josef Kubíček.

Dobré psycho, že? :-)


Ohodnoťte příspěvek 0 0

pridej.cz Přidat.eu záložku!
Autor: frohlich Autor 17. září 2007, 19:05

KomentářePřidání komentáře...
Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text: